Контрольовані іноземні компанії
12.05.2023

‼️Увага‼️Є вірогідність отримати штраф та накликати позапланову перевірку. Дізнайтеся як звести до мінімуму ці ризики.

2 травня Верховна Рада прийняла за основу відредагований законопроєкт №8137 щодо вдосконалення оподаткування контрольованих іноземних компаній (КІК). У разі його прийняття він набере чинності 1 січня 2023 року. Відповідно до законопроєкту подати звіт по КІК потрібно за наступний за звітним календарний рік. Тобто, звіт за 2023 рік треба подати у 2025 році.

Розберемо очікувані зміни детальніше.

Зміна №1: тепер КІК є контрольованою, якщо резидент України (фізособа чи юрособа), контролює 50+% самостійно, або 10+%, але сукупно разом з іншими українцями – 50+% станом на 31 грудня звітного року. Тобто якщо ви вийшли із КІК до кінця року – ви не маєте звітувати по такому КІК, але повідомити про таку зміну не забувайте.

Зміна №2: податкова може позапланово провести документальну перевірку фізособи, або бізнесу у разі наявності інформації про недекларування КІК. Це може відбуватись так: податкові обмінялись по CRS інформацією, або українська податкова отримала інформацію за запитом і побачила, що український резидент володіє (розпоряджається) рахунком КІК та не подав звіт в Україні. Також позапланова перевірка може відбутися через неподання, або невчасного подання повідомлення про КІК. Тепер про набуття права власності та/або контролю над КІК треба звітувати протягом 60 календарних днів. Раніше вказання строку саме у календарних днях було відсутнє. Тобто подали повідомлення на 61 день – сплатили штраф, а також «додатково отримали» перевірку.

Оскільки звітування з КІК нова процедура можуть виникнути помилки.

Отримайте підтримку від мене, щоб звести до мінімуму ризики в цьому питанні.

Але є й приємні зміни в цьому законопроєкті. Про них докладніше за посиланням:

Контрольовані іноземні компанії