Позбавлення статусу єдинника четвертої групи
18.05.2023

Серед моїх клієнтів почастішали випадки позбавлення статусу 4 групи оподаткування.

Актуальний кейс. За результатом проведених заходів податкового контролю одного з моїх клієнтів, було прийнято рішення про анулювання 4 групи через недотримання 75% частки сільгосптоваровиробництва. Заднім числом анулювала свідоцтво й донарахувала податок на прибуток на 40 млн гривень. Ми відстояли правоту клієнта в суді та отримали позитивний для нього та нас результат.

Причини анулювання статусу єдинника 4 групи

– Якщо підприємство подало звітність з ЄП разом із розрахунком частки сільгосптоваровиробництва, яка менша за 75 % (на підставі пп. 4 п. 299.10 ПК);
– якщо підприємство не подало таку звітність, розуміючи, що статус єдинника четвертої групи воно не отримає, то реєстрація також анулюється за рішенням контролюючого органу (на підставі пп. 5 п. 299.10 ПК).

Коли можна повернути втрачений статус єдинника четвертої групи

– Якщо підприємство відмовилось від статусу єдинника четвертої групи, то повернутися на четверту групу воно зможе лише через 2 роки.
– Якщо ж анулювання відбулося за рішенням податкової, в такому випадку на підставі пп. 298.8.8 ПК обмеження щодо неможливості поновити статус єдинника четвертої групи протягом двох років не діятиме і сільгосппідприємство зможе претендувати на поновлення цього статусу вже з наступного року (при дотриманні умов такої реєстрації).

Що потрібно робити, щоб запобігти позбавленню статусу

Дотримуватися 75% частки сільсокогосподарськго виробництва та слідкувати, щоб на 1 січня не було податкового боргу.

Додатково. Для своєчасного реагування та обізнаності раджу перевіряти особистий кабінет та проводити прогнозування результатів діяльності підприємств за видами: сільхозпродукція та інше.

Якщо залишилось питання – звертайтеся до мене!